>>Podziękowania<<

czysty aniołek

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu odebrali zebrane przez nas środki czystości i złożyli na ręce Dyrektora – Pana Mieczysława Śmieszka serdeczne podziękowania za udział w II Ogólnopolskiej Akcji CZYSTY ANIOŁEK 2015 :)

WYPRAWKA SZKOLNA 2015

W nowym roku szkolnym 2015/2016 będzie po raz kolejny realizowany Rządowy Program „Wyprawki szkolnej” polegający na dofinansowaniu do zakupu podręczników. Wszelkie (dokładne) informacje będą udzielane uczniom na początku września 2015 r. (zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego)

Załącznik nr 3 – Wniosek 3 – niepelnosprawnosc – zał.3-1

Załącznik nr 4 – Wzór OŚWIADCZENIA o zakupie

Załącznik nr 2 – Wniosek 2 – poza kryt. doch.-zał 2-1

Załącznik nr 1 – Wniosek 1 – kryterium dochodowe

INFO-WYPRAWKA SZKOLNA 2015

Skuces naszej absolwentki.

dsc05746Ubiegłoroczna absolwentka Aleksandra Zakrzewska zwyciężyła w konkursie na projekt zagospodarowanie żagańskiego dworca kolejowego. Należy przy tym zaznaczyć, że to nie pierwszy kolejowy sukces Oli – w czasach, gdy była naszą uczennicą zespół pod jej przewodnictwem został laureatem konkursu dla uczniów z woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego zorganizowanego przez europosła A. Zasadę pod hasłem „Moja magiczna kolej”. Gratulujemy Oli i rozpiera nas duma z naszej absolwentki!

16 czerwca grupa 15 uczniów naszej szkoły oraz 15 uczniów szkoły z Czech spotkali się podczas pre-meetingu w Zgorzelcu.
Podczas spotkania grupa miała okazję poznać swoich kolegów poza internetem i przy okazji poćwiczyć język angielski, który jest językiem roboczym projektu „Jesteśmy sąsiadami”. Wyjazd zaowocował wspólnymi pomysłami do dalszej pracy. pol1

CYBERPRZEMOC

DSCN0194

10 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty nt. Cyberprzemocy, w których wzięła udział klasa 1C. Podczas dwugodzinnego spotkania z terapeutką z Pracowni Krokus z Krakowa młodzież mogła swobodnie porozmawiać o Internecie, o zamieszczanych tam treściach i o granicach zachowania, które są coraz częściej przekraczane w wirtualnym świecie. Wszystkim uczestnikom tych zajęć serdecznie dziękuję :)

WYNIKI MATURA 2015

Odbiór wyników egzaminu maturalnego – 30 czerwca 2015r. godzina 12:00.

Wyniki egzaminu maturalnego będzie można również sprawdzić na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu – 30 czerwca 2015r. od godziny 12:00.

Link do strony:

WYNIKI EGZAMINU

Istnieje również możliwość odebrania wyników egzaminu maturalnego przez osoby trzecie. Należy wówczas wcześniej osobiście złożyć w sekretariacie szkoły upoważnienie do odbioru wyników przez wskazaną w nim osobę.

UPOWAŻNIENIE

Składanie pisemnych oświadczeń absolwentów o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – do 07.07.2015r. do godziny 15:00.

29 maja bieżącego roku uczniowie Banacha wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym przeprowadzonym na kompleksie Arena Żagań. W konkurencjach lekkoatletycznych i nie tylko zajęliśmy wiele czołowych miejsc. W trójboju bojowym (rzut granatem, strzelanie, bieg na 1000 m) II miejsce drużynowo (najlepszy wynik strzelecki 48/50 pkt), I miejsce na 100 m i 200 m Daniel Kazarnowicz, na 400 m Bartłomiej Zdebelak II miejsce a Piotr Rzepa III miejsce. Natomiast w pchnięciu kulą  Piotr Rzepa uplasował się na II miejscu. Dawid Kotwis jako pierwszy pokonał dystans 1000 m. W rywalizacji strongmanów dzielnie spisywał się Kamil Solarewicz. Drużyny piłki nożnej zajęła I miejsce a siatkarze zawzięcie walczyli na murawie stadionu. Wszystkim uczestnikom mityngu serdecznie gratulujemy!

Katedra Wychowania Fizycznego.

wielobój wielobój podium Daniel Kazarnowicz Bartrek Zdebelak 400 m Dawid Kotwis Piotr Rzepa Kamil Solarewicz piłka nożna siatka