23 marca 2017 roku w Szprotawskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Finał Festiwalu Piosenki Młodzieżowej Pro Arte. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu reprezentowały: Martyna Białko i Natalia Hnatuśko. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Sulechowie.

Serdecznie gratulujemy!

Nowe władze!

Dziś, 23 marca 2017r., odbyły się wybory do Izby Kamratów i Izby Seniorów. Frekwencja wyniosła 82,55%.
Kandydaci, którzy dostali się do Izby Kamratów:
Łabuda Michał
Michalak Paweł
Rosół Arkadiusz
Sokołowski Bartek
Ziemba Patrycja
Furtak Szymon
Stochniałek Natalia
Wołosiński Aleksander
Poliszuk Dorota
Wikszta Michał
Zator Alicja
Nowo wybranym Kamratom gratulujemy! 🙂

Skład Izby Seniorów:
Dembowiak Agnieszka, Derendarz Iwona, Łagnowska Weronika

W środę 22 marca br.na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbyła się kolejna edycja Konkursu Historycznego pt. „Wielka Ucieczka”. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Pawlik, Michał Łabuda i Konrad Czerniawski pod opieką Mirosława Delosta.
Uczniowie Banacha wykazali się bardzo dużą wiedzą historyczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Serdecznie gratulujemy!!!

Warsztaty multimedialne

W dniu 16 marca reprezentacja szkolnej gazetki QQryQ – Monika Grzybowska, Hanna Hodowana i Bartosz Płonka uczestniczyli w ciekawych warsztatach multimedialnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Uczniowie doskonalili swe umiejętności w pracy redakcyjnej i dziennikarskiej, tworzyli, wraz z prowadzącymi, narzędzie komunikacji, którym chętnie będą się posługiwać.

Szczegółowa relacja na temat warsztatów zostanie zamieszczona w kolejnym numerze QQryQ!

      

 

Martyna Białko oraz Natalia Hnatuśko wzięły udział w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez ZSTiL.
Wśród 22 uczestników Martyna Białko zajęła II Miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

15 marca 2017 roku w hali sportowej Arena w Żaganiu odbyły się Powiatowe Finały Unihokeja Dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyło pięć drużyn z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego.  Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Żaganiu reprezentowały: Katarzyna Anusewicz, Zuzanna Sobków, Agata Grabowska, Pamela Gołąb, Dorota Poliszuk, Małgorzata Skrońska, Karolina Braszko, Aleksandra Sobczyk, Justyna Zwolińska, Patrycja Kuźmieczenko, Emilia Zielińska, Klaudia Kisiel oraz Anastazja Ulbrich. Dziewczęta wywalczyły najwyższe miejsce na podium oraz awans do rozgrywek wojewódzkich.

Serdecznie gratulujemy! Katedra Wychowania Fizycznego.

Amerykanie w Banachu.

8 marca 2017 r. gościliśmy w Banachu delegację amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu. Goście najpierw udzielili wywiadu biegle władającym językiem angielskim dziennikarzom szkolnej gazetki QQRYQ, a następnie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego podczas której uczniowie mogli poćwiczyć dialogi z native speakers. Nasi goście wzięli również udział w koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet.
Po zakończeniu oficjalnych spotkań, amerykanie degustowali polskie potrawy: bigos, gołąbki i pierogi, które im bardzo smakowały.

2 marca 2017 roku w Pałacu Książęcym odbył się konkurs piosenki zorganizowany przez Centrum Kultury w Żaganiu o nazwie Żagańska Kuźnia Talentów. Laureatką, w najstarszej grupie wiekowej została uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha- Martyna Białko. W ten sposób Martyna wywalczyła sobie możliwość reprezentowania Żagania na przeglądzie powiatowym Pro Arte , który odbędzie się w Szprotawie. Serdecznie gratulujemy!

24 lutego 2017 roku odbyły się po raz piąty w naszej szkole warsztaty chemiczne zorganizowane przez Panią Agnieszkę Stanisławek i prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Wszyscy uczestniczy mogli aktywnie uczestniczyć i eksperymentować pod czujnym okiem fachowców.
Uczenie się przez doświadczenie jest najlepiej ocenianą metodą pracy z uczniem.

Dziś uczniowie klas III mieli możliwość wysłuchania prezentacji przeprowadzonej przez Piotra Kondraciuka – absolwenta naszej szkoły (rocznik 2011).

Wrócił do nas, by przedstawić ofertę Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.