Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w internetowym konkursie Know America, w których co roku uczniowie naszej szkoły próbują swoich sił.
Już po raz 14. Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2017”. Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego ambasadora. Zwykle dwóch finalistów otrzymuje zaproszenie od Ambasady Stanów Zjednoczonych do udziału w 3-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin w USA dla młodzieży z różnych krajów. Wspomnienia uczestników tego programu można znaleźć na stronie ambasady: https://goo.gl/9Lndby i na stronie konkursu: http://knowamerica.pl/home.php?co=24
Rejestracja uczestników konkursu odbywa się na stronie konkursu: www.knowamerica.pl oraz trwa do 6 listopada 2016 r.
plakat-ka-2017_1

W poniedziałek 26 września 2016 odbędzie się szereg ciekawych inicjatyw w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języków obcych, którego celem jest propagowanie nauki języków.
Zespół językowców zaprasza wszystkich chętnych do udziału oraz zgłaszania się do nauczycieli języków obcych na konkursy, gry szkolne oraz inne atrakcyjne przedsięwzięcia. Satysfakcja i punkty na górkę gwarantowane !!!
Plan Obchodów.
2 godz lekcyjna:Konkurs wiedzy na temat cywilizacji Francji
(gab.302- M.Muszalska)
4 godz. lekcyjna: Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.(gab.004).(E.Wilczyńska) oraz Szkolny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.(gab.303).(M.Bąk)
5 godz.lekcyjna:Międzyklasowa – drużynowa gra językowa- (gab.004,108,109,303,302) (drużyny klasowe 2-3 osoby z klasy zgłaszają się do A.Słomki)
6 godz.lekcyjna:Projekcja filmu w oryginale dla klas I połączona z pracą w grupach. (Aula szkolna) (nauczyciele j. angielskiego)
6 godz. lekcyjna:Szkolny konkurs na tłumaczenie piosenek w języku niemieckim i angielskim. (M.Kułakowska,A.Słomka)

Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach profilaktyki problemów alkoholowych zaprasza do udziału w konkursie „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”

Jeśli lubisz i potrafisz montować filmy, jesteś dobrym aktorem, chcesz spróbować swoich sił jako reżyser bądź scenarzysta lub po prostu masz pomysł- ten konkurs jest dla Ciebie.

Zadanie polega na stworzeniu 3 minutowej pracy w formie np. filmu, clipu, spotu. Ma ona dotyczyć promowania właściwych postaw wśród ludzi młodych, aby zachęcić ich do reagowania, gdy są świadkami zakupu i spożywania alkoholu przez osoby nieletnie.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 15 listopada 2016r.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z pedagogiem szkolnym.

kafel-reaguj

 

Dnia 20 września 2016r. w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbył się konkurs „Wrzesień 1939 oraz Polacy na frontach II wojny światowej”, w którym udział brali nasi uczniowie. Rozstrzygnięcie konkursu to dla naszej szkoły potrójny sukces. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął uczeń klasy II a – Michał Łabuda. Drugie miejsce należy do ucznia klasy I a – Konrada Czerniawskiego, zaś trzecim miejscem może pochwalić się uczeń klasy III c – Bartosz Pawlik.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

W dniu 14 września 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Izby Rzemieślniczej z Frankfurtu nad Odrą. Dotyczyło dualnego systemu kształcenia w Niemczech, Model edukacji zawodowej nazywany system dualnym zakłada połączenie praktyki z nauką teoretyczną. Praktyka została określona jako zatrudnienie na podstawie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.W Niemczech ponad 2/3 młodzieży kończącej szkołę obowiązkową wybiera jako dalszą ścieżkę edukacyjną system dualny, znajdując później zatrudnienie i to najczęściej u pracodawcy, u którego się kształciła. System zatwierdza 340 zawodów, m.in. w branży elektronicznej, kosmetyczno – fryzjerskiej czy tekstylno – odzieżowej. Dużym powodzeniem wśród polskich uczniów cieszy się zawód optyka, mechatronika samochodowego lub protetyka. Uczniowie otrzymują od swojego zakładu pracy wynagrodzenie miesięczne w wysokości od 200 do 600 euro, w zależności od branży zawodowej. Kształcenie trwa od 3 do 3,5 roku. Wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B1. Świadectwo ukończenia kształcenia zawodowego jest uznawane na terenie całej Unii Europejskiej. Istnieje również możliwość podjęcia studiów w wyższej szkole zawodowej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowe Izby Rzemieślniczej: http://www.hwk-ff.deimg_0380 img_0387 img_0395

Na tegorocznym Jarmarku Michała uczniowie z naszego liceum dali bogaty pokaz swoich umiejętności. Był duet kabaretowy- Dorota Poliszuk i Kacper Kolendo oraz kabaret „Pisiont groszy” w składzie: Bartosz Lewandowski, Adam Polniuk, Błażej Chimko, Rafał Sibiga i Łukasz Dudziński. Śpiew- Natalia Hnatuśko, pokaz walk-Bartosz Świątek i Michał Buganik oraz tancerki: Julia Burchardt, Małgorzata Skrońska, Natalia Fedorowicz i Matylda Celewicz.

poliszuk-i-kolendo

Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW

odbędą się 7.09.2016r. (środa) o godzinie 17.00 w auli szkolnej,

później z wychowawcami w gabinetach:

klasa:

gabinet:

wychowawca:

Ia

307

mgr Anna Świeboda

Ib

101

mgr Agnieszka Stanisławek

Ic

109

mgr Agnieszka Kogut

Id

108

mgr Magdalena Kułakowska

IIa

207

mgr Aleksandra Kurasiewicz

IIb

204

mgr Weronika Łagnowska

IIc

301

mgr Iwona Dulińska-Babiszkiewicz

IId

303

mgr Małgorzata Bąk

IIIa

203

mgr Edyta Furtak

IIIb

302

mgr Agata Słomka

IIIc

004

mgr Elżbieta Wilczyńska

Kiermasz książek

stos_ksiazek_2

W środę 7.09.2016 na długiej przerwie (10.30 – 10.45)

w auli szkolnej odbędzie się kiermasz książek.

Serdecznie zapraszamy tych, którzy zainteresowani są zakupem podręczników, a także tych, którzy chcieliby sprzedać książki.

 

 

Informuję, że do dnia 7 września 2016 roku u pedagoga szkolnego można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.
W roku szkolnym 2016/2017 program „Wyprawka szkolna” obejmuje uczniów:

 • słabowidzących,
 • niesłyszących,
 • słabosłyszących,
 • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
 • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
 • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
 • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
 • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną
  z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, 

  – posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm.).

  Pomoc będzie udzielana bez względu na kryterium dochodowe. Więcej informacji oraz wniosek do pobrania znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Żagań: https://urzadmiasta.zagan.pl/2016/08/24/wyprawka-szkolna-20162017/ lub u pedagoga szkolnego.