Organizator XLI Olimpiady Historycznej

W eliminacjach ustnych etapu szkolnego XLI Olimpiady Historycznej wzięło udział 8 uczniów. Spośród nich do etapu pisemnego zakwalifikowali się następujący uczniowie (w kolejności uzyskanego wyniku):

1. Ewelina Węcławska III b (50 pkt.)
2. Bartosz Pawlik I c (45 pkt.)
3. Kacper Zieliński II c (45 pkt.)
4. Miłosz Maliński I c (40 pkt.)
5. Karolina Kamińska II b (40 pkt.)

Wymienione osoby powinny teraz napisać pracę pisemną zgodnie z § 10 Regulaminu a zatem:

Continue Reading

Wyniki konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego:

I miejsce : Denis Sprysch kl.Ib (nagroda 3 dodatkowe pkt z języka niemieckiego)

II miejsce: Natalia Chuchra kl.Ia ( nagroda 3 dodatkowe punkty z języka niemieckiego)

Wyniki konkursu wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego :

I miejsca: Bartosz Stankiewicz IIId

Siepietowski Patryk IIIa

Jopkiewicz Marcin IIId

Siepietowski Dawid IIIa

Uczniowie otrzymali z konkursu identyczną ilość punktów, wszyscy otrzymują po 3 dodatkowe punkty z języka angielskiego)

Wyniki „Szkolnej Gry językowej”

I miejsce : Drużyna nr 5 :Sikora P.,Podgórny M. (nagroda 3 dodatkowych punktów z języka angielskiego lub niemieckiego.)

II miejsce:Drużyna nr 1 :Świątek U., Sprysch D. (nagroda 2 dodatkowych punktów z języka angielskiego lub niemieckiego)

III miejsce:Drużyna nr 2 :Kamińska K., Janowska A. (nagroda 1.5 dodatkowych punktów z języka angielskiego lub niemieckiego.)

Pozostali uczestnicy „Gry Językowej” otrzymują po 1 dodatkowym punkcie z języka angielskiego lub niemieckiego.)

Proszę o wybranie u nauczycieli z którego języka obcego dopisać dodatkowe punkty.

Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy!!!

 

 

Gra „Konspiracja”

prev487Celem jest promowanie wiedzy zawiązanej z działalnością w czasie II wojny światowej polskiego państwa podziemnego. W grze uczestniczą 2-osobowe zespoły z każdej klasy LO im. S. Banacha, które muszą oprócz rozwiązania zagadki – znaleźć kontakt konspiracyjny – przedstawiciela Delegata Rządu RP na Kraj, któremu przekazana zostanie odkodowana wiadomość. Do ukończenia gry potrzebna jest wiedza na temat działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Wystarczy podręcznik szkolny, lub Wikipedia.

Gra zaczyna się o 9.35 we wtorek 30 września br. Zbiórka w punkcie kontaktowym przy radiowęźle. Continue Reading

26 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W związku z tym świętem w naszej szkole odbędzie się szereg inicjatyw.

1) na 3 godz. lekcyjnej odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. gabinet p.A. Kuzio.

2) na 5 godz. lekcyjnej „Szkolna Gra Językowa” drużyn klas I i II , start 11.30 gabinet 302 p.A.Słomka.

3) na 6 godz. lekcyjnej odbędzie szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. gab.004 p.E.Wilczyńskiej.

języki

W drugim oraz w trzecim tygodniu września nasze „pierwszaki” integrowały się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Bogumiłowie i Borowym. Uczniowie wspólnie z wychowawcami mięli okazję lepiej się poznać i spędzić ze sobą odrobinę czasu. Zajęcia integracyjne klas pierwszych były bardzo udane i towarzyszyła im wspaniała zabawa :)

DSCN3098DSCN3094DSCN30907627C803DSCN3107DSCN3088

Rozkładamy gramatykę na czynniki pierwsze!
Deutsch-Wagen-Tour zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Gramatyka na warsztacie”.
Chcemy pokazać, że gramatyka nie musi być nudna i że czasami wystarczy kamera i odrobina pomysłowości, by w przeciągu jednej minuty wyjaśnić jakieś zagadnienie. Co Wy na to? Podejmiecie wyzwanie?
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego.

dwt

Nasi w Sejmiku

Grupa naszych uczniów: Sara Obrzód, Justyna Niepsuj i Michał Mamełka oraz Dawid Siepietowski wraz z opiekunem p. Agnieszką Dembowiak wzięli udział 22 września br. w I Sejmiku Młodzieżowym, który odbył się w ramach obchodów 25-lecia wolności oraz 10-lecia uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Podczas obrad młodzież poznawała zasady  funkcjonowania samorządu lokalnego. Gościem specjalnym obrad był Ryszard Czerniawski – Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który zachęcał do promowania postaw obywatelskich. Druga cześć obrad należała  do młodych radnych. Zostali oni podzieleni na sześć drużyn – klubów sejmikowych. Każdemu klubowi przyporządkowany został opiekun – radny województwa. Zadaniem grup było przygotowanie argumentów popierających lub odrzucających tezę: „25 lat wolności: Jednostka nie zerem lecz siłą – wystarczy tylko chcieć”.

Polski Wrzesień’39

amrpol1a
Uczniowie z Banacha znowu bezkonkurencyjni – Kacper Zieliński z II „c” zajął I miejsce, Błażej Bronka z II „c” zajął drugie a Karolina Kamińska z II „b” trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie „Polski wrzesień ’39″, który zorganizowało Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.