>>Bezpieczeństwo w sieci<<

IMG_0355       IMG_0347         IMG_0354

9 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla maturzystów na temat „Bezpieczeństwa w sieci”. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia przekazali młodzieży podstawowe informacje związane z bezpiecznym poruszaniu się po Internecie, portalach społecznościowych oraz jak kreować swój wizerunek w sieci. Z pewnością taka wiedza przyda się naszym uczniom :)

20160208_101207

8 lutego 2016 roku nasi tegoroczni maturzyści spotkali się z przedstawicielką Politechniki Wrocławskiej. Podczas spotkania przedstawiła ona zasady rekrutacji, rodzaje kierunków, które oferuje Politechnika, działalność studencką czy możliwość uzyskania stypendiów.

W ramach Akcji Prozdrowotnej organizowanej w naszej  szkole ogłoszony został Konkurs na wykonanie ulotki pt. „Dekalog zdrowego żywienia” (ulotka może być wykonana w formie papierowej lub elektronicznej zapisanej na płycie CD). Prace należy dostarczać do Pani Aleksandry Kurasiewicz  lub do pedagoga szkolnego do dnia 16.02.2016 r.  Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrodę w postaci oceny bardzo dobrej z przedmiotu nauczanego przez Panią A. Kurasiewicz! Zachęcam gorąco wszystkich uczniów do udziału w Konkursie!!!

W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do gab. pedagoga szkolnego :)

OLIMPIADA BIOLOGICZNA

Logo3Dzisiaj, w Zielonej Górze odbyły się okręgowe eliminacje XLV Olimpiady Biologicznej, zakończyły się sukcesem dla Mateusza i Michała Świtałów. Obaj zostali laureatami, odpowiednio IV i II miejsca. Na tym nie koniec, Michał przeszedł do zawodów centralnych, to ogromny sukces, zważywszy na to, że od ponad 20 lat nikomu się to nie udało. Obu uczniom gratulujemy, a za Michała trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesu, w kwietniu na szczeblu centralnym. Brawo!!!!

zima 2016

O mały włos…

WP_20160116_10_14_19_Pro

Lidia Szczepańska i Miłosz Maliński (II c) wzięli udział w II etapie LVII Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbył się w Collegium Polonicum w Słubicach. Zajęli wysokie, odpowiednio 7. i 6. miejsce, niestety do finału zakwalifikowano jedynie pięciu uczniów z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Mimo wszystko Lidii i Miłoszowi należą się gratulacje oraz życzenia większej porcji szczęścia w przyszłym roku!

Banach z tarczą!

tarcza-2016v300

Po raz kolejny uczniowie i kadra pedagogiczna naszego liceum udowodnili, że LO im. S. Banacha jest najlepszym publicznym liceum w powiecie żagańskim, jest także bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o sąsiedni powiat żarski. Dowodem na to jest uzyskanie brązowej tarczy ogólnopolskiego rankingu Perspektyw (496. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 144. miejsce w elitarnym rankingu olimpijskim).

ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW

odbędą się 15.01.2016r. (piątek) o godzinie 17.00

O godzinie 17.00 spotkanie w auli szkolnej – podsumowanie I semestru, później spotkanie z wychowawcami w gabinetach:
 

klasa

wychowawca

gabinet

I a

mgr Aleksandra Kurasiewicz

207

I b

mgr Weronika Łagnowska

204

I c

mgr Iwona Dulińska-Babiszkiewicz

301

I d

mgr Małgorzata Bąk

303

II a

mgr Edyta Furtak

203

II b

mgr Agata Słomka

302

II c

mgr Elżbieta Wilczyńska

4

III a

mgr Anna Rybak

107

III b

mgr Regina Zagórniak

108

III c

dr Rafał Szymczak

304

III d

mgr Agnieszka Kogut

109

 

Do 14 stycznia 2016 r. młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych może się zarejestrować do udziału w internetowej grze naukowej ADAMED SmartUP. A warto zagrać.

Nie jest to jedynie gra, ale przede wszystkim pierwszy etap rekrutacji do wyjątkowego programu stypendialnego. Najlepsi zostaną nagrodzeni wyjazdem na innowacyjny obóz naukowy oraz otrzymają profesjonalne wsparcie w procesie rozwoju kariery naukowej.

Gra rekrutacyjna oparta jest o alternatywną rzeczywistość i polega na znajdowaniu zaszyfrowanych wskazówek oraz rozwiązywaniu zaskakujących zagadek. Jej celem jest sprawdzenie wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów. Najlepsi uczestnicy zostaną poproszeni o zaprezentowanie się przed Radą Naukową Programu składającą się z ekspertów, wykładowców uniwersyteckich oraz przedstawicieli Fundacji Grupy Adamed. Oceniana będzie pasja do nauki i chęć dalszego rozwoju.

Osoby wyłonione w rozmowach z Radą Naukową wyjadą w sierpniu na innowacyjny obóz naukowy. W jego trakcie będą miały szansę poznać tajniki pracy w najlepszych laboratoriach w Polsce, wykonywać skomplikowane doświadczenia, czy latać na symulatorach samolotów. Praktyczne umiejętności zostaną wsparte wiedzą teoretyczną, którą uczestnikom obozu przekażą wybitni eksperci z Polski i z zagranicy.

– Unikatowość programu polega na jego innowacyjności. Z jednej strony – odchodzimy od standardowych testów, dzięki czemu poza samą wiedzą jesteśmy w stanie zweryfikować także zdolności takie jak kreatywność, czy szybkość myślenia, kojarzenie faktów i podejście interdyscyplinarne, które są niezbędne w zawodzie naukowca. Z drugiej strony, ADAMED SmartUP zapewnia laureatom długofalową opiekę mentorów, którzy pomagają im w rozwoju kariery naukowej – powiedziała Anna Kosińska z Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu ADAMED SmartUP.

O tym, że warto wziąć udział w programie, przekonali się już uczestnicy pierwszej edycji. Spośród 5,5 tys. osób, które zarejestrowały się do gry rekrutacyjnej, 50 wyjechało na obóz naukowy, a 10 z nich otrzymało stypendium naukowe i profesjonalną opiekę naukowców – wspierających młode talenty w dalszym rozwoju kariery zawodowej.

Do drugiej edycji programu można się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej http://www.adamedsmartup.pl/ gdzie, poza szczegółowymi informacjami na temat przebiegu rekrutacji, znajdują się interaktywne materiały edukacyjne.

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.