Gazetka No Name :-)

Przypominam o konkursie na tytuł i logo nowej gazetki szkolnej publikowanej w języku angielskim. W konkursie można wystartować indywidualnie bądź w zespołach 2-osobowych. Swoje propozycje przynoście do sali 109 do 9 marca. Możecie zdobyć 6 z aktywności :-). Czekam również na osoby chętne do współtworzenia gazetki.

Zebranie zespołu redakcyjnego- środa, 4 marca o 10.30.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu organizuje już XV edycję konkursu „Pokaż nam język”. Chętnych uczniów zapraszam do zapoznania się z regulaminem i wytycznymi konkursu na stronie www.pokaznamjezyk.pl . Rejestracja uczniów odbywa się w terminie od 5-13 marca. Etap szkolny polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Najlepsza trójka weźmie udział w finale regionalnym 30 marca we Wrocławiu. Pozostałe info u p.A.Kogut- sala 109.

Zapraszam do wzięcia udziału!

Nowości :)

Dla wszystkich tych, którzy spragnieni są uczniowskiej twórczości, w menu „uczniowie”  znajduje się niespodzianka – pierwszy numer gazetki w języku angielskim. Oprócz interesujących artykułów, twórcy prezentują także kilka ciekawych zwrotów, które przydadzą się nie tylko maturzystom.  Zapraszamy do lektury!

Przypominam także o konkursie na nazwę dla nowej szkolnej gazetki. Szczegóły znajdziecie tu: konkurs :)

zdjęcie z prokuratury

3 lutego, w ramach  lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy I „a” uczestniczyli w spotkaniu z prokuratorem rejonowym panem Tomaszem Kulczyckim w Żagańskiej Prokuraturze Rejonowej. Uczniowie mogli  osobiście zapoznać się z pracą prokuratora oraz zadaniami i strukturą prokuratury.
9  lutego, w ramach lekcji historii, klasa I „a” miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panią Marią Jastrzębską, która opowiedziała uczniom  dzieje swojego zesłania. W tym roku, 10 lutego, minęła 75 rocznica pierwszej  z czterech masowych deportacji obywateli polskich do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię.Wywieziono wówczas około 140 tysięcy  osób. Opowieść pani Marii bardzo się uczniom podobała.

12

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na tytuł i logo nowej gazetki szkolnej publikowanej w języku angielskim. W konkursie można wystartować indywidualnie bądź w zespołach 2-osobowych. Swoje propozycje prosimy przynosić do sali 109 po feriach do 6 marca. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody w postaci ocen z aktywności, ale także satysfakcja z posiadania wyśmienitego gustu i żywej wyobraźni :-).  Jeśli masz pytania dotyczące konkursu lub chciałbyś dołączyć do zespołu redakcyjnego, zgłoś się do p.A.Kogut-sala 109.

3 i 4 lutego 2015 roku odbyły się zawody w piłce ręcznej szczebla miejskiego dziewcząt i chłopców. Obie drużyny zajęły II miejsce, a tym samym zakwalifikowały się do rozgrywek powiatowych.

Drużyna dziewcząt: Natalia Wasiukiewicz, Magdalena Drozdek, Natalia Fedorowicz, Anna Szwal, Klaudia Hodowana, Małgorzata Skrońska, Paula Irska, Paulina Cudo, Klaudia Gonciarz, Alicja Ciuba, Klaudia Sipurzyńska.
Drużyna chłopców: Piotr Buranicz, Łukasz Kudła, Kacper Klisowski, Rafał Sibiga, Mateusz Machnicki, Igor Scheffner, Patryk Siepietowski, Bartłomiej Zdebelak, Bartosz Lewandowski, Mateusz Świtała, Michał Świtała, Wojciech Kłopotek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katedra Wychowania Fizycznego

dziewczynychłopcy

Yu wyróżniona

10888543_841368242572962_750583877398402193_n

Julia Węcławska z II c została wyróżniona w konkursie pod hasłem „Miłość na każdą porę” organizowanym przez  Wydawnictwo Białe Pióro. Jednak zanim czytelnicy w całej Polsce (i świecie oczywiście) będą mogli przeczytać opowiadanie „Moje mieszkanie” w wydawnictwie pokonkursowym, my będziemy mogli je przeczytać w odcinkach na łamach QQRYQ!