16 czerwca grupa 15 uczniów naszej szkoły oraz 15 uczniów szkoły z Czech spotkali się podczas pre-meetingu w Zgorzelcu.
Podczas spotkania grupa miała okazję poznać swoich kolegów poza internetem i przy okazji poćwiczyć język angielski, który jest językiem roboczym projektu „Jesteśmy sąsiadami”. Wyjazd zaowocował wspólnymi pomysłami do dalszej pracy. pol1

CYBERPRZEMOC

DSCN0194

10 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty nt. Cyberprzemocy, w których wzięła udział klasa 1C. Podczas dwugodzinnego spotkania z terapeutką z Pracowni Krokus z Krakowa młodzież mogła swobodnie porozmawiać o Internecie, o zamieszczanych tam treściach i o granicach zachowania, które są coraz częściej przekraczane w wirtualnym świecie. Wszystkim uczestnikom tych zajęć serdecznie dziękuję :)

WYNIKI MATURA 2015

Odbiór wyników egzaminu maturalnego – 30 czerwca 2015r. godzina 12:00.

Wyniki egzaminu maturalnego będzie można również sprawdzić na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu – 30 czerwca 2015r. od godziny 12:00.

Link do strony:

WYNIKI EGZAMINU

Istnieje również możliwość odebrania wyników egzaminu maturalnego przez osoby trzecie. Należy wówczas wcześniej osobiście złożyć w sekretariacie szkoły upoważnienie do odbioru wyników przez wskazaną w nim osobę.

UPOWAŻNIENIE

Składanie pisemnych oświadczeń absolwentów o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – do 07.07.2015r. do godziny 15:00.

29 maja bieżącego roku uczniowie Banacha wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym przeprowadzonym na kompleksie Arena Żagań. W konkurencjach lekkoatletycznych i nie tylko zajęliśmy wiele czołowych miejsc. W trójboju bojowym (rzut granatem, strzelanie, bieg na 1000 m) II miejsce drużynowo (najlepszy wynik strzelecki 48/50 pkt), I miejsce na 100 m i 200 m Daniel Kazarnowicz, na 400 m Bartłomiej Zdebelak II miejsce a Piotr Rzepa III miejsce. Natomiast w pchnięciu kulą  Piotr Rzepa uplasował się na II miejscu. Dawid Kotwis jako pierwszy pokonał dystans 1000 m. W rywalizacji strongmanów dzielnie spisywał się Kamil Solarewicz. Drużyny piłki nożnej zajęła I miejsce a siatkarze zawzięcie walczyli na murawie stadionu. Wszystkim uczestnikom mityngu serdecznie gratulujemy!

Katedra Wychowania Fizycznego.

wielobój wielobój podium Daniel Kazarnowicz Bartrek Zdebelak 400 m Dawid Kotwis Piotr Rzepa Kamil Solarewicz piłka nożna siatka

KONKURS FOTOGRAFICZNY!!!

Zapraszamy uczniów lubuskich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Turystyczne Lubuskie w Fotografii”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z siedzibą na terenie województwa lubuskiego. Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie walorów turystycznych naszego regionu, zachęcenie do odwiedzenia Województwa Lubuskiego oraz rozbudzenie ciekawości i chęci odkrywania pięknych miejsc, których w Lubuskim nie brakuje.

Nasze województwo ma do zaoferowania bardzo szeroką i niepowtarzalną mieszankę produktów turystycznych, które nie kojarzą się z żadnym innym regionem w Polsce. Produkty te wyróżniają nas na tle ogólnopolskim, dlatego pragniemy zachęcić uczniów do przedstawienia nowego, innowacyjnego obrazu lubuskiej turystyki, który mógłby być turystyczną wizytówką naszego regonu.

Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody. Zgłoszenia udziału uczniów i szkół należy dokonać do 25 maja 2015 roku, w formie papierowej i cyfrowej przesyłając pracę wraz z załącznikami na adres urzędu z dopiskiem „ Konkurs fotograficzny – Turystyczne Lubuskie w Fotografii, DS.” Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem jest dostępny na stronach internetowych urzędu www.lubuskie.pl, www.bip.lubuskie.pl, http://wrotalubuskie.eu/

Organizatorami konkursu jest: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Infrastruktury Społecznej.

Zakres tematyczny konkursu:

Atrakcje turystyczne województwa lubuskiego.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają:

– Halszka Moczulska-Waszak, tel. 68 45 65 253, mail: h.moczulska@lubuskie.pl
– Aleksandra Mrozek, tel. 68 45 65 273, mail: a.mrozek@lubuskie.pl
Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz więcej informacji o konkursie na stronie:

http://bip.lubuskie.pl/87/Ogloszenia/

ZACHĘCAMY GORĄCO DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!