W piękną październikową środę klasa I „b” wybrała się na rowerową wycieczkę po trasie ponad 40 km. Poznawaliśmy historię oraz geografię pogranicza śląsko – łużyckiego. Naszym pierwszym przystankiem była Piękna Dolna – nieistniejąca dzielnica Żagania i wieś po której niewiele pozostało już śladów. Następnie Continue Reading

OLIMPIADA PEDAGOGICZNA!

Serdecznie zapraszam do I Edycji Olimpiady Pedagogicznej organizowanej przez Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu  im. bł. Piątki Poznańskiej oraz Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Olimpiada składa się z trzech etapów, a nagrodą jest 


Indeks Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nagrody Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych!

Więcej informacji u pedagoga szkolnego 🙂

 

Informuję, że 14 września 2017 r. Uchwałą Rady Pedagogicznej oraz po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców został przyjęty Program Wychowawczo-Profilaktyczny ZSO im. Stefana Banacha w Żaganiu na rok szkolny 2017/2018.

Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców, opiekunów prawnych do zapoznania się z w/w Programem oraz do wyrażania swoich opinii, spostrzeżeń czy wątpliwości.

Treść Programu Wychowawczo-Profilaktycznego znajdą Państwo na stronie szkoły w zakładce SZKOŁA 🙂

Deklaracje maturalne

Deklaracje maturalne należy pobrać ze strony www, wypełnić i zapisać za pomocą programu Acrobat Reader XI (wersja 11). Pola w deklaracji po zapisaniu i ponownym otwarciu muszą być edytowalne (pola w kolorze niebieskim).

Termin składania deklaracji wstępnej – 30 września 2017 r.

Termin składania deklaracji ostatecznej – 7 luty 2018 r.

Link do strony www z deklaracjami:

DEKLARACJE

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Języków Obcych , obowiązkowo obchodzony przez Szkoły Stowarzyszone w sieci Szkół UNESCO.
W tym dniu odbędą się różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z propagowaniem nauki języków obcych: konkursy, quizy, gry oraz prezentacje.
Plan Obchodów 26 września 2017.
8.00-12.25 – Konkurs o krajach niemieckojęzycznych, pytania w formie kodów będą rozwieszone na korytarzach,A.Kułakowska,E.Wilczyńska. (szczegóły – news poniżej)
11.40 -12.25 – Konkurs na tłumaczenia piosenek w języku angielskim gabinet 109 -A.Kogut, w języku niemieckim gabinet 108 – M.Kułakowska.
(chętni zgłaszają się w poniedziałek 26 września u nauczycieli prowadzących)
12.45 – 13.30 – Szkolna Gra Językowa, do gry zgłaszają się 25 września dwu osobowe drużyny z grup językowych. gabinet 302 – A.Słomka

Zachęcamy wszystkich do udziału w przygotowanych konkursach , w których można otrzymać dodatkowe punkty , oceny z języków obcych.
Dodatkowo zachęcamy do aktywnego używania języków obcych, pamiętajmy , że nauka języka to nie tylko ilość zrobionych ćwiczeń gramatycznych ale również, żywy język w mediach,filmie, itd, który jest w obecnych czasach szeroko dostępny. Zachęcamy również do wypożyczania książek z szeroko dostępnej oferty biblioteczki w gabinetach anglistów. Osoby chętne do współpracy zachęcamy do zapisania się do Szkolnego Klubu UNESCO, w którym również będziecie mieli okazję pochwalić się swoimi możliwościami językowymi.

19.09.2017r w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbył się konkurs historyczny „Wrzesień 1939 oraz Polacy na frontach II wojny światowej”.Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:Krzysztof Kostiuszko z kl.IIIb, Konrad Czerniawski z kl.IIa oraz Liwia Wojtysiak z kl.Ia. Dwoje z nich stanęło na podium: Konrad Czerniawski zajął  I miejsce ,  a Liwia Wojtysiak  zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy Was do udziału w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbędzie się 26 września. Pytania konkursowe w formie QR codów zostaną rozwieszone na korytarzach szkoły. Waszym zadaniem jest odnalezienie 15 kodów, rozszyfrowanie pytań i zapisanie na kartce 15 odpowiedzi. Możecie pracować w grupach dwuosobowych lub samodzielnie. Odpowiedzi proszę dostarczyć do godziny 12:45 do pani Magdaleny Kułakowskiej.

Jak co roku weźmiemy udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Etap szkolny odbędzie się 13 listopada 2017 o godz. 9.00. Chętni mogą się zgłaszać do sali 109 do 10 listopada. Więcej informacji możecie przeczytać na stronie olimpiady: http://oja.wsjo.pl/