Kolejny artykuł gazety regionalnej…i kolejny wielki sukces naszego ucznia Michała Świtały, który dostał się do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej!
Brawo Michał!!!

Na zdjęciu Michał z opiekunką Aleksandrą Kurasiewicz :)

Michał Olimpiada

Folk Festiwal w Żaganiu.

22 maja na dziedzińcu Pałacu Książęcego w Żaganiu odbył się II Powiatowy Folk Festiwal. W imprezie wzięło udział wiele zespołów ludowych których członkami są również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha.

Banach na folkfestiwalu

W poniedziałek, 16 maja grupa uczniów klas drugich z rozszerzenia biologiczno – chemicznego uczstniczyła w zajęciach ornitologicznych na terenie rezerwatu” Stawy Milickie” w obrębie największego w Polsce Krajobrazowego Parku „Dolina Baryczy”. To obszar unikalny pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, to także rejon chroniony jako obszar Natura 2000. Sercem regionu są stawy hodowlane, budowane przez cystersów od XII w. i rezerwat ornitologiczny. Uczniowie mieli okazję obserwować i oznaczać ptaki, po wyglądzie, ale również po wydawanych, często bardzo charakterystycznych głosach. Najwięcej emocji wzbudzały spacery w butospodniach, po pas w zimnej wodzie. Wśród trzcin, udało się wytropić kilka gniazd i poznać pracę ornitologa „od kuchni”. Mimo niesprzyjającej aury wypad można uznać za udany.

Z Gazety Regionalnej…

Gazeta Regionalna o wielkim sukcesie naszego ucznia Karola Niczyja…
Gratulujemy jeszcze raz Karol!!!
Na zdjęciu Karol z opiekunami, Mirosławem Augustyniakiem – fizyka oraz Anną Rybak – matematyka.

Karol Niczyj

28 kwietnia 2016 roku w Szprotawie odbył się Powiatowy Kros Strzelecki. Zawody polegały na przebiegnięciu 1500 metrów oraz oddaniu 10 strzałów z karabinka sportowego do tarcz biatlonowych. W imprezie wzięło udział 44 zawodników ze szkół powiatu żagańskiego. Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha reprezentowali: Magdalena Karolczak, Aleksandra Kępińska, Dawid Roszak oraz Arkadiusz Rosół. Strzelcy z Banacha zdobyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej a w klasyfikacji indywidualnej na podium stanął Arkadiusz Rosół zajmując III miejsce. Trzeba dodać, że Arek i Dawid debiutowali w tego typu zawodach a mimo to osiągnęli najlepsze czasy przebiegu trasy ( Arek I czas, Dawid IV). W ten sposób Panowie zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kross4

Trening na strzelnicy.

23 kwietnia na strzelnicy LOK w Szprotawie, odbył się trening sekcji strzeleckiej z Banacha, przed zbliżającym się Powiatowym Krosem Strzeleckim. Życzymy samych dziesiątek na zawodach.

Lok9

70-lecie

medal3e

Już niedługo nadejdzie czas, gdy z okazji Jubileuszu Szkoły, spotka się wiele pokoleń absolwentów, nauczycieli i sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu.

W przygotowania tego szczególnego dnia wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników (zarówno z kraju, jak i z zagranicy), gorąco liczymy na Państwa wsparcie. Wierząc, że wspólnie możemy dzielić się tym, co wartościowe i szlachetne, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zaangażowanie się poprzez pomoc finansową w organizację obchodów tego szczególnego wydarzenia.
Wierzymy, że z Państwa pomocą uda nam się godnie uczcić Jubileusz Szkoły, którą ukończyło wiele pokoleń.

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://70lat.lozagan.pl/ w zakładce „sponsorzy” lub pod numerem telefonu: 68 377 28 85