>>KONKURS<<

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Żaganiu ogłasza KONKURS na opracowanie projektu graficznego nadruku na koszulkę wraz z hasłem przeciwko zażywaniu dopalaczy! Termin wykonania projektu upływa 21 października!

Dodatkowo Starostwo Powiatowe organizuje 28.10.2015 r. Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego, podczas których odbędzie się rozstrzygnięcie w/w konkursu, prelekcje, debata uczniów szkół ponadgimnazjalnych nt. zażywania narkotyków.

Serdecznie zapraszam do udziału!

Wszelkie informacje o konkursie i debacie dostępne są u pedagoga szkolnego :)

Regulamin konkursu dostępny jest u pedagoga szkolnego:)

 

Olimpiada Artystyczna

oa_www.040815

Interesujesz się sztuką lub muzyką? Potrafisz rozpoznać obrazy Rafaela, Rembrandta i Mondriana? Znasz utwory Chopina, Bacha oraz Debussy’ego? Jeżeli fascynuje Cię świat rzeźb i obrazów, nut i dźwięków, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Podejmij olimpijskie wyzwanie! Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Można wybrać jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Udział w Olimpiadzie pozwoli Ci sprawdzić wiedzę i zdobyć zaszczytny tytuł laureata. A to murowany sukces na maturze! Ale przede wszystkim Olimpiada Artystyczna to fascynująca i niezapomniana przygoda ze sztuką, muzyką i historią. Szczegółowe informacje na Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie informacje o przebiegu i warunkach konkursu znajdziesz na stronie Olimpiady Artystycznej. www.olimpiada-artystyczna.pl. Zgłoszenia do 9 października!

Projekt finansOA_fb_profileowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej, – adres mailowy sekretarza okręgowego Olimpiady /sekcja muzyka/: lubuskie.muzyka@olimpiada-artystyczna.pl

>>ZAJĘCIA INTEGRACYJNE<<

DSCN1057  DSCN1100

25 września 2015 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym w Bogumiłowie odbyły się zajęcia integracyjne klasy 1A i 1B. Podczas wspólnych gier i zabaw uczestnicy mięli okazję lepiej się poznać oraz spędzić ze sobą trochę czasu w przyjaznej atmosferze. Dodatkowymi atrakcjami były: przejażdżka bryczką, ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek :)

Wszystkim uczestnikom wyjazdu integracyjnego serdecznie dziękuję za zaangażowanie i za mile spędzony czas :)

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć integracyjnych.

Od października ruszamy z wyjazdami w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tegoroczny cykl Między tekstami kultury  to zestaw filmów złożony zarówno z klasyki, jak i kina współczesnego. Wyjazdy odbywać będą się raz w miesiącu, począwszy od 1.10.2015r.

Cena biletu to tylko 8 zł + koszt miejsca w autobusie do Żar.

Osoby zainteresowane proszone są o jak najszybszy kontakt z panią Weroniką Łagnowską (gabinet 204).

Lista chętnych zostanie zamknięta w poniedziałek 28.09.2015r.

Dzień Języków Obcych

W poniedziałek (28.09) w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Języków Obcych.
W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej grze językowej.
Zespoły dwuosobowe będą musiały wykonać zadania komunikacyjne w języku angielskim,
np. złożyć reklamację w sklepie czy uzyskać potrzebne informacje w banku.
Gra toczyć się będzie na wybranych lekcjach, w zależności od klasy lub grupy fakultatywnej biorących udział.
Chętnych zapraszamy do zgłoszenia udziału w grze do pani Agnieszki Kogut (gab.109), do czwartku.

Również w tym dniu nauczyciele języka niemieckiego zapraszają na konkurs wiedzy o Niemczech oraz rozumienie tekstu w języku niemieckim. Konkurs odbędzie się w poniedziałek na czwartej godzinie lekcyjnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Elżbiety Wilczyńskiej (gab.004), do czwartku.

W obu konkursach czekają na Was nagrody w postaci dodatkowych ocen :)

19 września 2015 roku w Szprotawie, w siedzibie LOK odbyły się Mistrzostwa Lubuskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w strzelaniu z broni kulowej i pneumatycznej. Sekcje strzelecką Banach reprezentowali : Jagoda Jewłoszewicz, Aleksandra Kępińska, Małgorzata Skrońska, Magdalena Karolczak, Bartosz Pawlik, Piotr Giza oraz Kamil Markiewicz. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie (około 70 uczestników z całego województwa). Nasi zawodnicy wypadli  dobrze, mając na uwadze, że to ich pierwsze tej rangi zawody. Serdecznie gratulujemy! Katedra Wychowania Fizycznego.

20150919_085054

Sukces Michała

1939Michał Łabuda zdobył II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wiedzy historycznej pt. „Wrzesień 1939 oraz Polacy na frontach II wojny światowej”, który 17 września 2015 roku zorganizowało Muzeum Obozów Jenieckich. Gratulujemy!

Kółko teatralne

Jutro (wtorek 22.09.2015) na długiej przerwie (12.25-12.45) w gabinecie 109 odbędzie się spotkanie osób, które chciałyby wziąć udział w polsko-angielskim przedstawieniu teatralnym. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby z talentem aktorskim, jak i te uzdolnione plastycznie, które podjęłyby się przygotowania dekoracji.