Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023, zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023, zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.


We wtorek 23 maja odwiedziła nas Pani Sylwia Woroniec, wraz z uczennicami startującymi w konkursie „Policjanci w służbie historii”, które przeprowadziły prelekcję na temat postaci policjantki Aliny Fabian – Godlewskiej. Uczestniczący w prezentacji uczniowie klasy III B wzięli na koniec udział w quizie w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

W piątek 28 kwietnia 2023 r. w żagańskim pałacu odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.
Dowiedz się więcej: Pożegnanie klas IV Continue ReadingW piątek 21 kwietnia odbyło się w Auli Szkolnej spotkanie z rodzicami uczniów odnoszących sukcesy w nauce i sporcie. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Maksymilian Siergiej z klasy IV c (mat-fiz) zajął III miejsce w konkursie „Wielka Ucieczka” zorganizowanym przez Muzeum Alianckich Obozów Jenieckich w Żaganiu 28 marca br. z okazji 79. rocznicy największej ucieczki jeńców z obozu Luft III. Gratulacje!

Julia Jankowska z klasy I c zdobyła wyróżnienie w kategorii prac plastycznych w ogólnopolskim XI Konkursie Patriotycznym Wiedzy o Romanie Dmowskim. Gratulacje!

Uczennica klasy I „c” Julia Jankowska została laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Romanie Dmowskim w kategorii pracy plastycznej.
Ogłoszenie poszczególnych miejsc i wyróżnień nastąpi na Gali Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim, która odbędzie się 09.03.2023 w Białymstoku.

We środę 7 grudnia klasy I, II i III „c” wraz z wychowawcami – Iwoną Dulińską – Babiszkiewicz, która była spiritus movens wyprawy, Magdą Kułakowską i Rafałem Szymczakiem oraz dyrektorem M. Śmieszkiem uczestniczyły w wycieczce do Poczdamu.

W stolicy Brandenburgii uczniowie mieli okazję oglądać rokokowy pałac Sanssouci wraz z założeniem parkowym. Liczący około 290 ha kompleks Sanssouci (po francuski „bez zmartwień”) leży w północno-zachodniej części Poczdamu. Został założony w połowie XVIII w. z inicjatywy króla Prus, Fryderyka II Wielkiego (1712 – 1786). Fryderyk przebudował wzniesiony tu w 1669 r. barokowy pałac. Projekt powierzył Georgowi Wenzeslausowi von Knobelsdorffowi (1699 – 1753), który pochodził ze wsi Kukadło koło Krosna Odrzańskiego.

Kolejnym celem była Alexandrowka – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim z początku XIX wieku, położone na północy Poczdamu. Osiedle to zostało zaprojektowane przez Petera Josepha Lenné na zlecenie króla Prus Fryderyka Wilhelma III dla ostatnich dwunastu rosyjskich śpiewaków z dawnego 62-osobowego chóru żołnierzy rosyjskich.

Następnym etapem był pałac Cecilienhof, miejsce konferencji Wielkiej Trójki 17 lipca – 2 sierpnia 1945. Było to wspaniała okazja poznać bliżej to ważne dla Europy i świata wydarzenie podczas zwiedzania multimedialnej ekspozycji.

Kolejno uczniowie zwiedzali śródmieście Poczdamu i wziąć mogli w bożonarodzeniowym jarmarku. Przewodnikiem był pan Marcin Wyrwas z biura turystycznego Mega Tours.


Uczeń klasy 3 A Daniel Nowak zajął 2. miejsce w wojewódzkim konkursie na 100-lecie Służby Cywilnej w Polsce. Opiekunem był dr Rafał Szymczak. Natomiast 26 listopada wziął udział w etapie okręgowym 69 Olimpiady Chemicznej w Poznaniu. Opiekunem jest Pani Beata Bulska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy.

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie po remoncie szkolnej sali gimnastycznej. W uroczystości wzięli udział:
Starosta żagański – Henryk Janowicz
Wicestarosta żagańska – Anna Michalczuk
Wicemarszałkowie Województwa Lubskiego – Stanisław Tomczyszyn i Łukasz Porycki
Burmistrz Żagania – Andrzej Katarzyniec
Członkowie Zarządu Powiatu:
Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły.
Continue Readingprzypominamy o konieczności dokonania wpłat za udział w Balu Absolwentów i pakietu pamiątek.