Archives

All posts by Agnieszka Wilczyńska

Szkoła Języków Obcych Glossa zaprasza do udziału w IX edycji konkursu językowego na kartkę z pamiętnika. Konkurs obejmuje trzy języki: angielski (Day by Day), niemiecki (Tag für Tag) oraz hiszpański (Día a Día). Nagrodami są atrakcyjne wyjazdy na intensywne kursy językowe za granicę do Anglii, Irlandii, na Maltę, do Niemiec i Austrii oraz Hiszpanii. Prace konkursowe uczniowie mogą przesyłać do 28 lutego 2017.

Szczegółowe informacje o konkursie, prace z poprzednich lat i regulamin konkursu można znaleźć na stronach konkursowych:

Day by Day | Tag für Tag | Día a Día

 

 

 

Gazetka No Name :)

Zachęcamy do przeczytania nowego numeru gazetki No Name. Możesz znaleźć ją na stronie szkoły w zakładce uczniowie. Jeśli chciałbyś być dziennikarzem publikującym w kolejnych numerach, zgłoś się do sali 109. Miłego czytania! 🙂 – zespół redakcyjny.

Przypominam, że jutro mija termin dokonania co najmniej jednej operacji. Zespół, który tego nie zrobi, nie będzie mógł brać udziału w dalszej grze. Zachęcam również do udziału w kursie E-learningowym i pisania testów- zespoły również za tą aktywność otrzymują punkty. Życzę powodzenia!!!

SIGG- termin!!!

Uczestnicy Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej!

Mam nadzieję, że pamiętacie o przerobieniu 2 odcinków kursu e-learningowego oraz podejściu do 2 pierwszych testów- termin mija 23 października. Później mamy już po jednym teście w tygodniu. 🙂

W razie pytań proszę o kontakt- sala 109.

Powodzenia 🙂

Dobra wiadomość! Termin rejestracji do SIGG zostaje przedłużony do 12.10.2016.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na giełdzie oraz poznawaniem tajemnic maklerskich zgłoś się do pani A.Saltarskiej lub A.Kogut w celu zarejestrowania swojego zespołu ( grupy 2-4 osób ). Musisz tylko mieć nazwę swojego zespołu i chęć wydawania i zarabiania pieniędzy ( niestety tylko wirtualnych ), ale prawdziwe nagrody czekają!

 

Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego.

Etap szkolny odbędzie się 14 listopada i będzie polegał na napisaniu testu gramatyczno-leksykalnego, który będzie trwał 60 minut.

Zgłoszenia do p.Agnieszki Kogut (sala 109).

Interesujące Cię informacje, przykładowe testy oraz terminarz olimpiady możesz znaleźć na stronie: http://oja.wsjo.pl/

Teatr

W przyszły czwartek, 22.10 odbędą się przesłuchania do sztuki Poskromienie złośnicy. Chętni powinni przygotować krótki fragment tekstu, max. do 5 min. i zaprezentować postać, którą chcieliby zagrać. Przygotowanych tekstów posłuchamy w auli szkolnej pomiędzy godziną 14.00 a 15.30. Powodzenia! 🙂

Dnia 16 listopada o godz. 9.00 odbędzie się etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego. W tym etapie będziecie musieli napisać test leksykalno-gramatyczny w ciągu 60 min. Chętnych proszę o zgłoszenie swojego udziału do 16.10 (piątek) w sali 109. Zapraszam! 🙂

 

W poniedziałek (28.09) w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Języków Obcych.
W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej grze językowej.
Zespoły dwuosobowe będą musiały wykonać zadania komunikacyjne w języku angielskim,
np. złożyć reklamację w sklepie czy uzyskać potrzebne informacje w banku.
Gra toczyć się będzie na wybranych lekcjach, w zależności od klasy lub grupy fakultatywnej biorących udział.
Chętnych zapraszamy do zgłoszenia udziału w grze do pani Agnieszki Kogut (gab.109), do czwartku.

Również w tym dniu nauczyciele języka niemieckiego zapraszają na konkurs wiedzy o Niemczech oraz rozumienie tekstu w języku niemieckim. Konkurs odbędzie się w poniedziałek na czwartej godzinie lekcyjnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Elżbiety Wilczyńskiej (gab.004), do czwartku.

W obu konkursach czekają na Was nagrody w postaci dodatkowych ocen 🙂

Od 5 marca możecie rejestrować się na stronie konkursu „Pokaż nam język”- www.pokaznamjezyk.pl w zakładce rejestracja ucznia. Szkoła zgłoszona jest do konkursu w języku angielskim i niemieckim. Proszę, abyście dokonali tej rejestracji do wtorku, 10 marca i od środy będziemy wypełniać testy na platformie internetowej.

Zespół języków obcych zachęca do wzięcia udziału!!!